AMERİKAN HASTANESİ NİŞANTAŞI

AMERİKAN HASTANESİ NİŞANTAŞI

AMERİKAN HASTANESİ NİŞANTAŞI

Görüntüleme Çözümleri 


Vehbi Koç Vakfı çatısı altında yer alan Amerikan Hastanesi, köklü geçmişinden gelen bilgi birikimini en güncel teknolojilerle bir araya getirerek sağlık hizmetleri sunmaya devam ediyor. Sağlık hizmetlerinde hastalarla şeffaf iletişiminin yanında güvenli ve kaliteli hasta bakımını her zaman ön planda tutan Amerikan Hastanesi’nin bu anlayışına Arçelik görüntüleme çözümleri ile katkı sağlanıyor. 

Nişantaşı’nda bulunan Amerikan Hastanesi’nin odalarındaki ve ortak alanlarındaki ekranlara Arçelik’in gelişmiş teknolojiye sahip yayın sistemi olan IPTV kuruldu. Proje kapsamında 420 ekran IPTV ağına dahil edilerek hastane içerisinde kontrollü yayın ve iletişim imkanı sağlandı. 

Uçtan Uca Yayın ve İletişim İmkanı 

Arçelik IPTV sistemi ile hasta ağırlama deneyimini üst seviyeye çıkaran Amerikan Hastanesi’ne ekranlar aracılığı ile iletişim imkanı sağlandı. Hastanenin ihtiyaçlarına göre özelleştirilen IPTV sistemi üzerinden hasta bilgilerine göre bilgilendirme içeriği oluşturulabiliyor ve hastalar, taleplerini ekranlar aracılığı ile iletebiliyor. Böylelikle Amerikan Hastanesi’nde dikkate alınan şeffaf iletişim, Arçelik’in yenilikçi çözümleri ile destekleniyor.  

Amerikan Hastanesi’ne kurulan IPTV sistemi ile televizyonların bir iletişim aracı olması sağlanırken aynı zamanda hasta bilgilerinin takip edilebildiği kontrol mekanizması olarak da kullanılabiliyor. Hasta bilgilerine ve odalara göre özelleştirilebilen ekran deneyimi sayesinde sistem üzerinden; odalarda kalınan süre, ücret bilgisi gibi detaylar takip edilebiliyor. Bu takip hem hastane tarafından yapılabiliyor hem de hastalar kendi bilgilerini ekranlar aracılığı ile görebiliyor. 

Yayın Sisteminde Üstün Kontrol 

Amerikan Hastanesi’ne içerik yönetiminde de kullanışlı bir yapı sunuldu. Ağ içerisindeki tüm ekranların tek bir merkezden kontrol edilebilmesi sayesinde ekranlara yansıtılacak içeriklerin hastane tarafından yönetilmesi imkanı tanındı. 

Ayrıca IPTV sisteminin video on demand desteği ile Amerikan Hastanesi, ekranlarda istediği içerikleri gösterebiliyor. Tanıtım videoları, bilgilendirme içerikleri gibi her türlü içerik, VOD desteği sayesinde ekranlara yansıtılabiliyor. Böylelikle IPTV sistemi sayesinde ekranlar, izleme deneyimi sunan televizyonlardan öte bilgilendirme ve hizmet aracı olarak kullanılabiliyor.


Teklif Al
Yükleniyor