KOÇ ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ

KOÇ ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ

KOÇ ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ

Görüntüleme Çözümleri 


İstanbul Topkapı’da bulunan Koç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Kampüsü içerisindeki Koç Üniversitesi Hastanesi, 2014 yılından bu yana sağlık hizmetlerinde faaliyetlerine devam ediyor. Geleceğin hekimleri için bir eğitim alanı ve sağlık hizmeti kurumu olan bu hastanede en güncel tıbbi yaklaşımların yüksek kalitede ve şeffaf biçimde uygulanmasına özen gösteriliyor. 

Hizmet standartlarını her zaman en üst seviyede tutan Koç Üniversitesi Hastanesi, Arçelik’in gelişmiş teknolojiye sahip görüntüleme sistemlerini tercih etti. Hastane içinde bulunan ekranların iletişim ve hizmet aracı olarak kullanılabilmesi için Arçelik IPTV sistemi kurulumu gerçekleştirildi. Böylelikle hastane içerisinde yer alan 669 ekran, IPTV ağına katılarak Koç Üniversitesi Hastanesi’ne uçtan uca yayın ve yönetim imkanı sağlandı. 

Uçtan Uca Yayın ve İletişim İmkanı 

Arçelik IPTV sistemi ile hastanede kullanılan ekranlarda yüksek performansta yayın imkanı sağlanırken aynı zamanda hasta iletişimi ile yenilikçi bir teknoloji sunuldu. IPTV sistemi üzerinden hasta odalarına göre özelleştirilebilir mesaj gönderilebilmesi ve hastaların taleplerini iletebilmesi sayesinde ekranlar, hastane içi iletişimde kullanılan bir araca dönüştürüldü. Konforlu ve güvenli bir iletişim ortamı sunan bu gelişmiş sistem ile Koç Üniversitesi Hastanesi’nin şeffaf iletişim ve kaliteli sağlık hizmeti anlayışı, Arçelik tarafından desteklenmiş oldu. 

Hastanenin ihtiyaçlarına göre geliştirilen Arçelik IPTV sistemi ile hasta iletişimine çözüm sunulurken takip ve kontrol için de hastaneye kullanışlı bir sistem sağlandı. Hasta odalarına ve hastanın bilgilerine göre ayarlanan bilgilendirme ekranı sayesinde kalış süresi, toplam ücret gibi detaylar sistem üzerinden takip edilebiliyor. Sistemdeki bilgilerin hem hastane hem de hastalar tarafından takip edilebilmesi sayesinde de güvenilir ve açık iletişim ortamı yaratılıyor.  

Uzaktan Kontrol ile İçerik Yönetimi 

IPTV sistemi ile iletişimde yeni bir kanal yaratılan Koç Üniversitesi Hastanesi’ne içerik yönetiminde de üstün kontrol imkanı tanındı. Sisteme entegre edilen tüm ekranlarda gösterilecek içeriklerin tek bir merkezden yönetilebilmesi sayesinde hastane tarafından ekranların yayın kontrolü kolaylıkla yapılabiliyor. 

Üstelik IPTV sisteminin video on demand özelliği ile tanıtım videoları ve bilgilendirme içerikleri gibi her türlü içerik, hastane ekranlarında gösterilebiliyor. Böylelikle sisteme dahil edilen Koç Üniversitesi Hastanesi’ndeki ekranlar, izleme deneyimi sunan televizyonlardan öte bir hizmet aracı olarak kullanılabiliyor.


Teklif Al
Yükleniyor