Konya Olimpik Veledrom

Konya Olimpik Veledrom

Konya Olimpik Veledrom

İklimlendirme Çözümleri 


2022 yılında açılan, Türkiye’nin ilk ve tek veledromu olan Konya Olimpik Veledromu, uluslararası bisiklet yarışlarına ev sahipliği yapıyor. Türkiye’de bisiklet sporunun gelişmesine katkı sağlayan veledrom, 250 metrelik pisti ve 2.275 kişilik seyirci kapasitesi ile dikkat çekiyor. Bisiklet sporunun gelişimi için bir eğitim ve antrenman alanı olarak da kullanılabilen veledromun havalandırması ise Arçelik iklimlendirme çözümleri ile sağlanıyor. 


17.600 metrekarelik bir alana inşa edilen bu büyük veledroma konforlu ve temiz hava sağlanması için Arçelik VRS klimalar tercih edildi. Proje kapsamında veledromun içindeki her alanın eşit miktarda havalandırılması için 32 adet 588 Hp dış ünite ve 127 adet iç ünite kullanıldı. 

Profesyonel Sistem ile Üstün Performans 

Pisti ve seyirci kapasitesi ile büyük bir veledrom olan Konya Olimpik Veledromu’nun ihtiyacına profesyonel çözümler sunmak için öncelikle mekan keşfi ile veledromun içindeki her alana uygun sistemin projelendirilmesi yapıldı. Proje kapsamında Arçelik VRS iç ünite ve dış ünitelerle klima sistemi kurularak veledroma yüksek performansta iklimlendirme çözümü sunuldu. 


Esnek tasarıma elverişli Arçelik VRS klimalar ile veledromun büyüklüğüne ve veledrom içerisinde yer alan mekanların ihtiyacına uygun klima seçimi yapıldı. Arçelik VRS iç ünitelerin performans ve tasarım olarak tavan tipi, duvar tipi ve kaset tipi modelleri sayesinde veledroma konforlu bir ortam ve temiz hava akışı sağlandı. 

Teknik Destek ile Verimli Kullanım 

Gelişmiş teknolojisi ile yüksek performans sunan Arçelik VRS klimalar ile aynı zamanda veledromda enerji tasarrufu yapılmasına yardımcı olundu. Yeni nesil inverter kompresör teknolojisi ile yüksek enerji verimliliği sağlayan Arçelik VRS dış üniteler sayesinde Türkiye’nin ilk veledromuna çevre ve bütçe dostu iklimlendirme sistemi kuruldu. 


Uluslararası yarışları ev sahipliği yapan bu önemli tesisin havalandırması için sunulan Arçelik çözümleri; sadece keşif, projelendirme ve kurulum ile sınırlı değil. Veledromdaki klima sisteminin her zaman kusursuz çalışması ve yüksek performans sağlaması, Arçelik bakım hizmeti ve servis desteği ile güvence altına alınıyor.


Teklif Al
Yükleniyor