Mert Plastik

Mert Plastik

Mert Plastik

Solar Enerji Çözümleri 


Plastik üretimi yapan ve atık plastikleri geri dönüştürerek sanayiye kazandıran Mert Plastik, çevre odaklı bir yaklaşım ile üretim ve geri kazandırma faaliyetlerine devam ediyor. Mert Plastik’in karbon ayak izini azaltmak için yaptığı çalışmalar ise Arçelik solar enerji çözümleri ile destekleniyor. 

Mert Plastik’in üretim tesisindeki enerji ihtiyacı, Arçelik’in gelişmiş teknoloji ve yüksek verimliliğe sahip güneş enerji panelleri ile sağlanıyor. Sıfır emisyonlu elektrik üretimine geçiş yapan Mert Plastik’in Güneş’ten elektrik ihtiyacını karşılayabilmesi için çatı yerleşimine uygun 455 W Arçelik solar paneller kullanılarak toplam 0.75 MW gücünde güneş enerji sistemi kuruldu.

Maksimum Verimlilik İçin Gelişmiş Teknoloji  

Mert Plastik’in ihtiyacına en uygun solar enerji sisteminin tasarlanması için Arçelik ekibi tarafından keşif yapıldıktan sonra sistem detaylı bir şekilde projelendirildi. Proje kapsamında üretim tesisinin enerji üretimini desteklemek için Arçelik 545 W solar paneller tercih edilerek günlük elektrik tüketimini karşılayan güneş enerjisi sisteminin kurulumu gerçekleştirildi. 

Projede tercih edilen Arçelik solar panellerin hücre kesimleri, half cut olarak tasarlandığı için Mert Plastik’e her zaman yüksek verimlilikte enerji üretimi imkanı tanındı. Yeni nesil tasarıma sahip bu panellerin alt ve üst kısmı birbirinden bağımsız olarak çalışıyor. Panelde gölgelenme olsa bile enerji üretimi devam edebildiği için güç kaybı minimum seviyeye düşürülüyor. Böylece gelişmiş teknolojiye ve yeni nesil tasarıma sahip bu solar paneller ile Mert Plastik’e kurulan sistem, kesintisiz ve yüksek verimlilikte elektrik üretimi yapabiliyor.  

Güvenilir Hizmet ile Geleceğe Yapılan Yatırım 

Çevre ve bütçe dostu enerji üretimi için Arçelik’i tercih eden Mert Plastik; Arçelik güveni ve kalitesi ile sadece bugüne değil, geleceğe de yatırım yaptı. Çevreye duyarlı çalışma anlayışını elektrik üretimi ile de destekleyen Mert Plastik, Arçelik solar panellerin 25 yıl minimum %84 verimlilikte çalışma garantisi sayesinde uzun yıllar boyunca yüksek verimlilikte enerji üretimi yapabilmeyi garantiledi.

Üstelik yüksek verimliliğin devam etmesi için Arçelik solar panellerin 15 yıllık garantisi ile sistemde oluşabilecek herhangi bir soruna karşı hızlı ve etkin çözümler sunuluyor. Böylece Arçelik güvencesi ile uzun yıllar elektrik üretimi ve yüksek verimlilik garanti ediliyor.


Teklif Al
Yükleniyor