OYAK DRAGOS KONUT VE OFİS PROJESİ

OYAK DRAGOS KONUT VE OFİS PROJESİ

OYAK DRAGOS KONUT VE OFİS PROJESİ

İklimlendirme Çözümleri 


Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı mensuplarına katkı ve hizmet sağlayan OYAK, 1982 yılında kurduğu Oyak İnşaat ile Türkiye’nin pek çok şehrinde inşaat projeleri yapıyor. Oyak İnşaat tarafından 2022 yılında tamamlanan ve İstanbul Maltepe’de 2 blok konut, 1 blok iş yeri olarak inşa edilen Oyak Dragos projesinde ise Arçelik iklimlendirme çözümleri tercih edildi.

Projede inşa edilen iki adet konut bloğunda toplam 430 adet dış ünite ve 1.126 adet tek yöne üflemeli kaset tipi iç üniteden oluşan Mini VRF ve Multi Inverter sistemler tercih edildi. Ofislerin konumlandığı C bloğun ısıtma, soğutma ve havalandırma ihtiyacı için de LG VRF klima sistemleri kullanıldı. Oyak Dragos projesinin ofis bloğu için iş yerlerine özel olarak tasarlanan 146 adet, toplamda 2992 Hp dış ünite ve 751 adet iç ünite ile projelendirme yapıldı. 

Teknolojinin Modern Tasarım ile Buluşması 

İklimlendirme sistemleri seçilirken kapsamlı ve büyük bir inşaat projesi olan Oyak Dragos’un yoğun insan potansiyeli dikkate alınarak çözüm üretildi. LG VRF dış ünite ve iç ünite sistemleri tercih edilen bu projede bina içerisindeki her bir noktanın eşit miktarda konforlu havaya sahip olmasına özen gösterilerek klima sistemleri kuruldu. 

Yenilikçi ve modern tasarıma sahip LG iç ünite seçenekleri arasından, yapıdaki ofislerin dizaynına uygun havalandırma sistemi tercih edildi. Böylelikle Oyak Dragos’a hem mimari detaylara uygun tasarımda hem de ortamın konforunu üst seviyeye çıkaracak yüksek performansta ürünler ile iklimlendirme çözümleri sunuldu. 

Yüksek Enerji Verimliliği İçin Özel Çözümler 

Arçelik’in iklimlendirme çözümleri içerisinde yer alan LG VRF ürünlerinin aynı anda ısıtma ve soğutma yapabilme konforu ile ısı geri kazanımlı teknolojisi sayesinde Oyak Dragos inşaat projesine yüksek enerji verimliliği sağlayan klima sistemleri kuruldu. Böylelikle sadece iç mekanın konforunun sağlanmasına değil, aynı zamanda bütçe dostu sistemler ile işletim maliyetlerinde tasarruf yapılmasına da yardımcı olundu. 

Her türlü teknik hizmet ve uygulama için Oyak Dragos inşaat projesine destek sağlayan Arçelik, satış sonrası hizmetleri ile de yapının iklimlendirme ihtiyacına hızlı ve etkin çözümler sunuyor. Arçelik’in güvenilir hizmet anlayışı doğrultusunda projeye her daim servis güvencesi ve ürün garantisi temin ediliyor.


Teklif Al
Yükleniyor