YENİ ORDU STADYUMU (ORDU 20.000 KİŞİLİK STADYUM)

YENİ ORDU STADYUMU (ORDU 20.000 KİŞİLİK STADYUM)

YENİ ORDU STADYUMU (ORDU 20.000 KİŞİLİK STADYUM)

İklimlendirme Çözümleri 


Ordu’nun Altınordu ilçesinde bulunan ve 2021 yılında açılan Yeni Ordu Stadyumu, tasarımında bulunan teknik detayları ile Türkiye’nin en modern tesislerinden biri. Stadyumda hem sporculara hem de izleyicilere konforlu bir deneyim sunmak için son teknoloji sistemler tercih edildi. Yerden ısıtma, gün ışığı sistemi ve ısınma salonları gibi imkanları ile Ordu’ya FIFA standartlarında bir stadyum kazandırıldı. 

Her detayı yüksek standartlarda tasarlanan bu stadyumun iç mekan iklimlendirmesi  için ise Arçelik iklimlendirme çözümleri tercih edildi. Stadyumda, teknolojisi ile ön plana çıkan Arçelik iklimlendirme çözümlerinden Arçelik VRS klima sistemlerine yer verildi. Yeni Ordu Stadyumu’nda konforlu bir ortam yaratmak için 35 adet, toplam 274 Hp dış ünite ve 273 adet iç ünite kullanıldı. 

Yüksek Standartlara Uygun İklimlendirme Çözümü 

Stadyumda dış mekanda sağlanan konforun iç mekanlarda da devam etmesi için Arçelik iklimlendirme çözümleri tercih edildi. Mekanın ihtiyacına uygun olacak şekilde iklimlendirme  sistemi projelendirildi ve iç mekanlarda her bir noktada konforlu iklimlendirme  yapılacak şekilde Arçelik VRS klimalar kuruldu.

Yüksek performansı ve gelişmiş teknolojisi ile fark yaratan Arçelik VRS iç ünite ve dış üniteler sayesinde Ordu Stadyumu’nun ısıtma ve soğutma  ihtiyacı maksimum oranda karşılandı. Kaset tipi ve gizli tavan tipi olarak farklılaşan Arçelik VRS iç ünite modelleri sayesinde alanın büyüklüğüne ve ihtiyacına uygun sistem kurulumu gerçekleştirildi. Böylelikle stadyum içerisinde yer alan bekleme alanları, soyunma odaları, derslik gibi tüm iç mekanlarda konforlu bir ortam sağlandı. 

Enerji Verimliliği Sağlayan Gelişmiş Teknoloji 

Yeni Ordu Stadyumu’nun standartlarına ve teknolojik altyapısına uygun çözüm sunan Arçelik VRS klima sistemleri ile stadyumun iklimlendirme ihtiyacı maksimum oranda karşılanırken aynı zamanda yüksek enerji verimliliği sağlandı. Arçelik VRS dış ünitelerin üstün inverter kompresör teknolojisi sayesinde cihazlarda oluşabilecek yük birikmesinin önüne geçilerek tasarruflu bir yapı sunuldu.

Kalitesi ve güvenilir hizmet anlayışı ile seçkin kurumların ortak tercihi olan Arçelik, Yeni Ordu Stadyumu’na satış sonrasında da destek olmaya devam ediyor. Hem performans hem de enerji verimliliği açısından stadyumun ihtiyacını karşılayan klima sistemlerinin her zaman kusursuz çalışması, Arçelik’in servis desteği ile garanti ediliyor.


Teklif Al
Yükleniyor