ZİYLAN TABAN

ZİYLAN TABAN

ZİYLAN TABAN

Solar Enerji Çözümleri 


1983 yılından bu yana İstanbul merkezli fabrikasında üretim yapan Ziylan Taban, Türkiye’nin ayakkabı tabanı üretiminde öncü firmalarından biri olarak faaliyetlerine devam ediyor. Günde 150 bin çift taban ve 450 ton granül üretim kapasitesine sahip Ziylan Taban’ın üretimdeki bu gücü ise Arçelik’in solar enerji çözümleri ile destekleniyor. 

Ziylan Taban üretim tesisinin elektrik ihtiyacını, yenilenebilir enerji kaynağı olan Güneş’ten karşılaması ve üretimde karbon ayak izini azaltması için yüksek performans ve verimlilikte Arçelik solar paneller tercih edildi. Fabrikanın çatısına 2106 adet 545 Wp Arçelik solar panel ile toplam 1.147 kWp  gücünde güneş enerji sistemi kuruldu.    Yaklaşık 500 hanenin elektrik ihtiyacını karşılayabilecek bu sistem ile Ziylan Taban, yenilenebilir enerjiye geçerek toplam 41.273 adet ağaçla emilimi yapılabilecek yıllık 900 bin kilogram karbondioksit salınımının önüne geçti. 

Maksimum Verimlilik İçin Gelişmiş Çözümler 

Ziylan Taban üretim tesisinin elektrik ihtiyacına en uygun çözümü sunabilmek için öncelikle Arçelik ekipleri tarafından keşif yapılarak güneş enerji sistemi projelendirildi. Fabrikanın çatısına projelendirilen güneş enerji sistemi için tasarımı ve teknolojisi ile maksimum verimlilikte enerji üretimini destekleyen Arçelik 545W solar paneller tercih edildi. Böylelikle sistem kurulumundan solar panel seçimine kadar Ziylan Taban’ın yüksek üretim gücüne uygun solar enerji çözümü sunuldu. 

Arçelik’in solar enerji çözümleri sadece müşteri odaklı projelendirme ile sınırlı değil. Yüksek dayanıklılık ve verimlilikte olan Arçelik solar paneller sayesinde Ziylan Taban’ın kesintisiz enerji üretimi destekleniyor. Olumsuz hava şartlarında yüksek dayanım gücünde dizayn edilmiş Arçelik solar panellerin, alt ve üst kısımlarının birbirinden bağımsız şekilde çalışmasını sağlayan half-cut teknolojisi ile de gölgelenme sorunu minimum seviyeye düşürülüyor. Böylelikle her hava şartında Ziylan Taban üretim tesisinin elektrik ihtiyacı, maksimum verimlilikte karşılanıyor. 

Üstün Teknoloji ve Güvenilir Hizmet 

Güneş enerji sistemi için Arçelik’i tercih eden Ziylan Taban; sadece bugüne değil, geleceğe de yatırım yaptı. Arçelik’in 25 yıl boyunca minimum %83 verimlilikte enerji üretimi yapabilen solar panelleri sayesinde güneş enerji sisteminden uzun yıllar boyunca maksimum performans almayı garantiledi. 


Gelişmiş solar panelleri ve yüksek verimlilikte güneş enerji sistemleri ile fark yaratan Arçelik, satış sonrası hizmetleri ile de Ziylan Taban’a destek olmaya devam ediyor. 12 yıl garantiye sahip solar panellerde oluşabilecek herhangi bir soruna karşı hızlı ve etkin çözümler sunuluyor. Böylelikle Ziylan Taban’ın kesintisiz ve yüksek performansta elektrik üretimi yapabilmesi, Arçelik ile güvence altına alınıyor.


Teklif Al
Yükleniyor